Térkép

NB III Mátra csoport 2004-05

Tápiógyörgye : Tura

3 : 2

A bajnokjelölt Tura látogatott el Húsvét vasárnapján. Mindenki a papírforma alapján vendéggyőzelmet, esetleg kitűnő játék alapján döntetlent remélt. Fordulatokban gazdag, nagy iramú mérkőzésen mi jutottunk vezetéshez, ám Tura kiegyenlített, sőt a szünetre 1:2-es állással mehettek a csapatok. A második félidőben küzdeni tudásból jelesre vizsgázott Tápiógyögye. A hatodik összecsapásunk hozta mag a nagyon várt sikert, Tura ellen egyetlen döntetlenre futotta eddig, négy vereséggel.

A bíró sípszava a Havasi, Kiss Cs, Kiss A, Csató, Katona, Palla, Viola, Major, Eszes, Szabó, Túróczi összeállítású csapatot találta a játéktéren. Az első 15 perc kiegyenlített játékot hozott, mindkét csapat tapogatódzott, próbálták egymás gyengéit kifigyelni. Kockázatot nem vállalva a középpályán folyt a játék, a járékszer ekkor messze elkerülte a kapukat.

17. perc Bal oldalról szögletet íveltünk be, az első gólveszélyes helyzetet Túróczi fejelte a tehetetlen kapus és a kapu fölé.

22. perc Vendég szabadrúgás 25 méterről, Havasi azonban biztosan védi a bal alsó sarokba tartó lövést.

24. perc Az ellenfél térfelének közepéről Palla óriási bedobását  a 11-es pontról Eszes fejjel ügyesen csúsztatta a jobb alsó sarokba. 1-0

25. perc Havasi jó érzékkel véd egy 30 méteres szabadrúgást.

26. perc Bedobásunk után labdát veszítünk a térfelünkön, a kilépő, büntető területre betörő csatárt csak szabálytalanul sikerül megállítani. A jogos büntetőt értékesítik is, 1-1

29. perc Rémálom! Mindenkit lefutva, kicselezve az alapvonalig jut vendégeink támadása, az érkező csatár a visszagurított labdát 5 méterről az üres kapuba vágta. 1-2

A három perc alatt kapott két gól sokkolta csapatunkat, a félidőben már nem tudtunk semmit a labdarúgásról, csapatunk legnagyobb érdeme, hogy sikerült kihúzni további kapott gól nélkül. Megroggyant állapotunkban Tura több gólhelyzetet is kihagyott.

A második félidőre komoly tartást mutatott csapatunk, hasznosnak bizonyult a félidei edzői utasítás. Nyomokban sem volt látható Tura első félidei fölénye.

60. perc Eszes - Collins csere

62. perc Ismét bedobásból Palla célzott, ezúttal 35 méterről Viola fejét, aki nem ibázott, a jobb alsó sarokba csúsztatta a labdát. 2-2

69. perc Túróczi - Gál csere

78. perc Viola - Fedor csere

89. perc Csató Kiss Andrást indítja a bal oldalon, aki két jó csel után az alapvonalig fut, középre gurított labdája csa 3 györgyeit talál a büntető területen belül. Collins nem is hibázza el az üres kapus helyzetet 4 méterről. 3-2

Edzői nyilatkozatok:

Aczél Zoltán: Gratulálok a hazaiak megérdemelt győzelméhez, rögzített helyzetekből többször eredményt értek el. Sajnos mi csak 25 percig fociztunk, akkor eldönthettük volna a mérkőzést, jókor jött a pofon.

Lódi László: Nagyszerűen küzdöttünk a tartalmas játékot játszó Tura ellen. Az első félidő a vendégeinké volt, a második félidőben lelkesedésünk átsegített a nehézségeken és kis szerencsével sikerült győzni, Kiharcoltuk a három pontot.