NB III Mátra csoport 2004-05

Tápiógyörgye : Balassagyarmat

1 : 1

Nem sikerült a visszavágás az őszi vereségért, de továbbra is tartjuk tavaszi veretlenségünket!

Tápiógyörgye, 300 néző

Balassagyarmat: Geregai, Kovács, Varga, Szilágyi, Gyimesi, Fábri, Schuchmann, Gaál, Lovász, Gréczi, Baranyi

Tápiógyörgye: Havasi, Csató, (Collins) Kiss Cs. Viola, Mohácsi, Túróczi, Fehér, Serucza, Kiss A. Eszes, Katona, Fedor, 8Palla)

A mérkőzés krónikája:

13. perc Az első említésre méltó esemény, Viola Fedor elé tálal, aki középről, 18 méterről lő kapura, Geregai hárítja a középre tartő labdát.

18. perc Jobb oldalról Viola beadását Fehér 5 méterről fölé fejeli.

40. perc Fehér kiugratásával Katona kapura tör,két csel után 14 méterről az üres kapura ollóz, a gólba tartó labdát Scuchmann kifejeli.

41. perc Jobb oldalról Varga íveli be a szabadrúgást, az ámuló védőink között Gyimesi 6 méterről kapura küldi, Havasi kiüti a mérkőzés eddigi legnagyobb helyzetét.

47. perc Serucza bedobását Fedor senkitől sem zavartatva leveszi, majd 5 méterről mellé lövi.

62. perc Viola jobbról érkező beadására jól érkezik a második hullámban Eszes, gólt ígérő lövését Geregai szerencsével hárítja.

65. perc Szilágyi indításával Baranyi kilép, gyorsaságával nem tudjuk felvenni a versenyt, szinte a kapuba rohan a labdával. Havasi feltűnően magabiztosan zárja a szöget, s fogja meg a ziccert.

67. perc Középpályán eladott labdából indulnak vendégeink, Kovács óriási gólhelyzetbe kerül, ám Havasi ismét nagyon határozott, övé a labda.

69. perc Palla bedobását Viola csúsztatja kapura, ez a nap azonban a kapusoké, Geregai biztosan fogja a jobb felső sarok felé tartó labdát.

70. perc Collins 25 méterről középről hatalmas lövést küld kapura, labdája a felső lécről szinte elé pattan vissza, az ismétlés már felejthető.

77. perc Kovács gyors indulása ismét veszélyt jelent, átadása üresen találja Gyimesit a büntető területen belül, kinek 5 méterről leadott lövése a felső lécről a hálóba vágódik. 0-1

80. perc Collins ismét elereszt egy sistergős bombát, de ismét Geregai a győztes.

85. perc Viola buktatásáért szabadrúgáshoz jutunk a tizenhatos bal csücskénél. Az egész védelmet becsapta Kiss András,  lövés helyett jól begyakorolt módon Mohácsi elé gurított, aki 16 méterről elemi erővel küldte a labdát kapura, s ezúttal nem volt ellenszer. 1-1

Egyik csapat sem érdemelte volna meg a győzelmet. Egyenlő erők egyformán motivált harcának eredménye igazságosnak tűnik.