5 - 4

Tápiógyörgye, 400 néző      játékvezető: Bodac T.

Tápiógyörgye: Ulciczki, Tóth, Fehér, Kiss Cs. Miskolczi, Serucza, Collins, Kiss A. Mohácsi, (Eszes) Gömöri, (Szabó) Bese

Cegléd: Ocsovay, Fazekas, Hegedűs, Cseh, (Kosaras) Abdel, Buczkó, Farkas, Kecskeméti, Magyari, Szabó, Füle, (Utassy)

4. perc Collins - Mohácsi összjáték után Gömöri elé kerül a labda, ziccer helyzetben 10 m-ről mellé lő.

6. perc Mohácsi egy szabadrúgást átível a jobb oldalra. Fehér emelkedik a legmagasabbra, 6 méterről fejel, de a labda ismét elkerüli a kaput.

23. perc Hegedűs szerel a saját térfelén, indításával Magyari végig száguld az egész pályán, 12 méterről a tehetetlen Ulviczki mellett a bal alsó sarokba lő. 0-1

36. perc Miskolczi - Mohácsi összjáték végén Tóth kerül kihagyhatatlan helyzetbe, 4 méterről a léc alá bombáz. 1-1

42. perc Kiss András 40 méteres átadását mindenki elnézi, nem úgy mint Tóth, aki 5 méterről senkitől sem zavartatva fölé fejel.

49. perc Bese a felező vonalról indulva mindenki lefutva az alapvonalig száguld, majd középre lövi a labdát. Mohácsi kitűnő ütemben érkezik, az ötösről kapásból a kapu torkába lő. 2-1

57. perc Kosaras indítja Magyarit, aki lakopírozza első gólját, mindenkit lefutva esélyt sem ad kapusunknak. 2-2

58. perc Vendégeink az egyenlítő góljuknak örültek, míg a kezdésből Collins beadása következik. Bese a 11-es pont körül egyedül tartózkodik és fejel, a labda azonban kipattan a kapufáról. Elsöprő lendülettel érkezik Tóth, aki a jobb felső sarokba fejel. 3-2

67. perc Ulviczki kidobását a felező vonalnál Mohácsi tovább tolja Bese elé, aki mindenkit lefutva betör a büntető területre. A négy másodpercig tartó támadás vége remek gól a bal alsó sarokba. 4-2

68. perc Kezdés után még az öröm másodperceből is csak néhány telt el, amikor Szabó 10 méterről ismét szépíteni tudott. 4-3

87. perc Csereként állt be a fiatal Szabó Ádám, s ügyes lefordulással otthagyta védőjét, aki a labdát már nem, ifjú csatárunkat még elérte. A büntetőt Bese magabiztosan értékesítette. 5-3

88. perc Vendégeink ismét nem hagytak bennünket örülni. Szabó lövésével ismét középkezdésből szerezték meg szépítő góljukat. 5-4

Lódi László szerint már az előző mérkőzésen, Algyőn is biztató jeleket lehetett látni, de a küzdeni tudás ezúttal eredményességgel is párosult. A csapatok jól kiszolgálták a nagyszámú közönséget, izgalmas játék végén a motiváltabb,   nagyobb erőket mozgósító csapat nyert.

U   19          Tápiógyörgye - Cegléd

1 - 0

Ifjúsági csapatunk a feladat nagyságához méltón készült a rangadóra. Cegléd U 19-es csapata az utóbbi 4-6 évben mindig meghatározó gárdája volt annak a bajnokságnak, amiben épp szerepelt. Most sincs ez másképpen. Sok nagy csatát vívtak egymás ellen csapataink, ám ezek többségét vendégeink nyerték.

Nemcsak a listavezetővel játszottunk tehát, hanem komoly lehetőséget jelentett az egymás elleni statisztika javítására is.

Idegesen, kapkodva kezdtünk. Cegléd viszont úgy nézett ki, a mérkőzés elején már el is akarja intézni a három pont sorsát. 10 - 12 percen át fantasztikusan játszottak, sőt két gólszerzési lehetőség is adódott előttük, de Boros a helyzet magaslatán állt. Ezután fokozatosan sikerült átvenni az irányítást, majd a félidő felére határozott fölénybe kerültünk. Mezőnyfölényünk következtében egyre több támadást sikerült befejezni, nemcsak a kapu közelébe jutni. A helyzetek kihasználásánál azonban mindig egy kis hiba becsúszott.

A második félidőre Cegléd rendszeres kontrái szórványossá, és egyre erőtlenebbé váltak. A mi támadásaink egyre sűrűsödtek, és egyre nagyobb veszélyt jelentettek, míg egy remek kiugratással Túróczi György kilépett, mindenkit maga mögött hagyva mesteri módon lőtte ki a bal alsó sarkot.

Jó iramú, igazi rangadón megérdemelt győzelmet erattunk.